Моя подорож до Швеції. Стокгольм або скільки коштує мрія.


  Побувати у Швеції я хотіла давно.Чула, що там дуже гарна природа, хороша екологія, багато риби. Колись там жили вікінги, в Швеції  живе королівська родина і видають  Нобелівську премію.
 Як здавалось мені раніше ця подорож коштує великих грошей. Я зверталась до туристичних фірм і мені сказали, що така подорож мінімум  коштує 400 евро на 5-7 днів.  В цілях економії і самій розпланувати свою подорож я вирішила їхати самостійно. Випробувати себе в екстримальних ситуаціях і свій англійський. До подорожі я почала готуватись заздалегідь. Шукала по сайтах в інтернеті  як буде дешевше добиратись. Так, як в мене була відкрита польська національна віза, то потрапити в Швецію я могла лише через  Польщу Добиратись до землі вікінгів я вирішила літаком. Зупинила  свій вибір на компанії www.wizzair.com . Кілька тижнів щодня  я заходила на цей сайт, щоб зловити, як то кажуть промоцію. Бо кожного дня ціни змінюються, одного дня піднімаються, другого опускаються на той самий рейс. Відвідавши кілька форумів, я зрозуміла, що найдешевші рейси відбуваються з м. Катовіце . Точніше  з аеропорта Пижовіце, що знаходиться за 34 км на північ від центра Катовіц.
 І ось настав той день,  коли була промоція до Стокгольма, при чому в обидві сторони. Це був місяць вересень, а я бронювала білети на середину жовтня. Вирішила їхати до Стокгольма на 2-3 дня. Бо ще потрібно замовити  хостел і  розрахувати харчування.  А в мене на поїздку було виділено 160-180 євро не більше. Я принципово розраховувала по мінімуму, бо інакше який сенс  всім цим морочитись,  якщо можна поїхати через туристичну фірму?
 Так от, я забронювала два білети Катовіце-Стокгольм на 18.10.11 і Стокгольм-Катовіце на 20.10.11. Це обійшлось мені разом з платою за бронювання 77 злотих( 217 грн). При чому сам білет без збору за бронювання коштував 19 злотих ( 50 грн) туди і 19 злотих (50 грн) назад. Починаючи з 7 днів і до 4-ох годин  до відльоту потрібно зареєструватись на рейс на сайті wizzair.com. Реєстрація в інтернеті є безкоштовна для  аеропортів, з яких я вилітала. Така ж реєстрація в аеропорту на місці буде коштувати 10 євро, в залежності від країни.
Друге на черзі було заброювати хостел. Бронюйте житло за посиланням booking.com. На цьому сайті при бронюванні не потрібно платити наперед ніяких внесків і безкоштовна ануляція бронювання. Обирати я вирішила за такими критеріями:
-Гуртожицький тип.
-Розташування ближче до історичної частини міста, щоб зекономити на транспорті і не заморочуватись білетами ( один білет на метро коштує 30 крон, в автобусі десь 20 крон, є ще різні карточки на 1,3,7, діб за 100,200 чи 260 крон).
-Наявність в хостелі кухні для приготування їжі.
-І звичайно ціна.
Обрала я хостел MosebackeHotel за адресою Hogbergsgatan 26, Sodermalm Stockholm, 116 20.
Ціна за ніч 195 крон( 230 грн).
Далі потрібно було розрахувати, коли потрібно виїхати з України так,  як я мала вилітати  з Польщі. Щоб вночі  не їхати в автобусі, я вирішила виїхати з України, а саме зі Львова вранці, о 5.30  16.10.11 автобусом Миколаїв –Люблін (119 грн) . А там в Любліні пересіла на бус Люблін-Краків- 42 злотих ( 110 грн). Вони відправляються з  ul. Ruska ( skarpa)- це в кількох метрах від автовокзалу. Можна їхати і з автовокзалу автобусом, але він ходить рідше. А буси майже щогодини, але на них потрібно резервувати місця. Мені пощастило, хтось не прийшов по резервації і виявилось вільне сидяче місце. Хоч водій запропонував стояче, але стояти 5 годин якось не дуже хотілося. Розклад можна подивитись на www.busportal.pl.  Коли б я їхала прямим рейсом Львів- Краків я б заплатила в касі 293 грн., а так економія -70 грн.  Зупинилась  в Кракові на ніч в хостелі, замовляла також через booking.com. Хостел GoodBye Lenin Hostel, ціна за ніч 30 злотих( 75 грн) в самому центрі старого міста і до вокзалу 15 хв. пішки. Добралась до Кракова ввечері, поселилась в хостелі. В шестимісному номері гуртожицького типу. Хоча в кімнаті було нас лише четверо: два хлопця, скоріше за все з Іспанії, бо мова була іспанська. І одна дівчина з Нової Зеландії, вона подорожує Європою вже рік і в грудні збирається їхати додому. В хостелі мені дуже сподобалось, кава і чай безкоштовні, інтернет  також безкоштовний. Потім була прогулянка по нічному місту. 


Нічний Краків, Польща


Вранці 17.10.11 я погуляла по старій частині міста, зробила  останні фотографії. Зокрема біля знаменитої маски, купила сувенір і в 15 годині я відправилась до автовокзалу. До речі карту Кракова мені дали в хостелі безкоштовно, вони також є в інформаційних центрах безкоштовно. Хоча нею я фактично не скористалася. Перше правило туриста не йти по карті, а йти туди, де йде натовп. Я так і зробила і ні на хвилину не пошкодувала.  Бо переважно з групами туристів ходить гід і водить по визначних місцях.
Краків, Польща
Краків, Польща
Краків, Польща
Краків, Польща
Краків, Польща

Краків, Польща
. Від Кракова до Катовіце 1 год.30 хв. їзди маршруткою, що складає 12 злотих (31грн). Одразу куди мене привіз бус в Катовіцах  на автостанцію, відправляється трансфер до аеропорту Пижовіце. Ціна звичайного білета в одну сторону 23 злотих. А в обидві -37 злотих ( 96 грн.). Я купила в обидві сторони так, як за кілька днів  мала повертатися назад.
Прибула я в аеропорт  біля 19 год. Обдивилась його. Там є термінал А для подорожі країнами поза  межами шенгенської зони і термінал В – здійснює рейси в країни шенгенської зони. Мій рейс відлітав з термінала В в 6 год  35 хв. ранку 18.10.11. Я вирішила ночувати в аеропорті, щоб все розвідати і не дай Боже не пропустити свій рейс. Так як я летіла вперше з Катовіц і не знала як я доберусь до аеропорту, то я запланувала прибути завчасно.
Аеропорт, Катовіце
Аеропорт, Катовіце
 Реєстрація пасажирів і багажу почалась за дві з половиною години до відльоту. В мене був тільки рюкзак з собою так, що реєструвати не було що. Контроль пройшла добре, вилетіли без затримки. За 1 год 30 хв. я була вже на шведській землі в аеропорту Стокгольм-Скваста.
Аеропорт, Стокгольм- Скваста
Аеропорт, Стокгольм- Скваста
Аеропорт Стокгольм-Скваста  розташований біля міста Нючепинг, приблизно в 100 км на південь від Стокгольма. Пряме автобусне сполучення з центром Стокгольма приблизно 90 хв. в дорозі. Існують автобусні маршрути в різні райони Стокгольма і навколишні населені пункти. Flygbussarna Airport coaches — шатл, який курсує між аеропортом Skavsta і Stockholm Cityterminalen (центральний авто/ж.д.вокзал). Автобус відправляється приблизно через пів години після прибуття кожного рейса. Вартість білета в одну сторону дорослий 149 крон, в обидві дешевше,  приблизно 259 крон. Білет  можна купити  в аеропорті  після прибуття у стійки з  райдужним логотипом «Flygbussarna» або в автоматі, або напередодні на сайті  компанії  www.flygbussarna.se.


Шатл висадив мене на автовокзалі Стокгольма. Походивши трохи і освоївшись я помітила стійки з інформацією, там безкоштовно можна взяти карту міста, розклад автобусів і ще якусь рекламу.
На автовокзалі є кантор, магазинчики, кафе, туалет, але платний, камери зберігання,  це дороге задоволення , близько 50 крон.
Автовокзал, Стокгольм, Швеція

Автовокзал, Стокгольм, Швеція
Автовокзал, Стокгольм, Швеція

 З автовокзалу я попрямувала до хостелу, карту я взяла біля інформаційної стійки. В цей день був жахливий дощ, падало як з відра і вітер сильний . Але хочу сказати, що мене вразили шведи. Це дуже мужній народ. Не зважаючи на таку погоду, в яку в нас навіть пес би не показував носа на вулицю, вони сміливо їздили собі на велосипедах. При тому, що лило як з відра. 
Стокгольм, Швеція


Стокгольм, Швеція
Ще я помітила, що вони люди доброзичливі,  готові прийти на допомогу, кумедні, люблять собак. Там ввечері дуже багато людей гуляють з собаками. А на одній вуличці біля сходів я помітила мишку, але не справжню, а металеву, напевно вирішили над кимось пожартувати. Там як і в інших заможних країнах багато арабів і негрів. Продають сувеніри в магазинах, працівники метро, прибирають місто. На вулиці серед білого дня не зустрінеш натовпу людей, крім туристів.
Чотири години ходьби під дощем з картою в руках я зрозуміла, що йду не в тому напрямку, де знаходиться хостел. Оскільки на сайті на карті було видно, що хостел знаходиться недалеко від автовокзалу, я вирішила звернутися за допомогою до місцевого населення. Якась старенька шведка люб'язно показала  мені на карті. де ми зараз знаходимось і як проти на ту вулицю, куди мені було потрібно. Вже зорієнтувавшись, я вирушила в потрібному напрямку. Промокши до нитки, я сховалась від дощу в під'їзді, знесилена і втомлена. Не могла дочекатись, коли нарешті знайду хостел. Тут  якраз в під'їзд заходив місцевий чоловік і запитав, чи в мене якісь проблеми. Я ввічливо подякувала і вирушила далі.  Зрозумівши, що я знову втратила своє місцезнаходження, я вкотре звернулась за допомогою до місцевої мешканки, жінка все мені докладно пояснила і скерувала в потрібному напрямку. За 15 хв. ходьби я нарешті вийшла на потрібну вулицю і знайшла свій хостел, не без допомоги місцевого населення. Хостел виявився як готель,  простора приймальня на вході. Постіль там платна – 40 крон, спальні мішки не допускаються. Я це знала, тому постіль взяла з собою з дому. Поселилась я в шестимісному номері гуртожицького типу. Але жила зі мною лише одна дівчина з Німеччини, вона збиралась прожити там тиждень. Дуже приємна і комунікабельна людина, розповіла мені про хостел, що  тут до чого. Там є безкоштовний інтернет, кухня для приготування їжі, як виявилось пізніше і free food- безкоштовна їжа. Мені дуже там сподобалось, просторий хостел, зал для відпочинку. За сніданком  я познайомилась з двома дівчатами, вони якраз обговорювали туристичний маршрут по Стокгольму. В 12.00 год я виселилась з хостелу і попрямувала гуляти по місту. Це був мій останній день, тому я все мала встигнути побачити.

Хостел, Стокгольм, Швеція

Ціни на продукти в Стокгольмі  дуже високі в порівнянні з нашими зарплатами. Хліб- 26 крон ( більше 26 грн.),  сир- 59 крон.кг,але продається лише по кілограму, снікерси, твікси-10 крон, йогурти-15 крон десь 300мл. Раджу запастись продуктами з дому, сухий пайок або затаритись в Польщі, як це зробила я , набагато дешевше. В моєму випадку це був арахіс, пластівці , мівіна, різні сухі супи, хліб, чай в пакетиках, цукор. Консерви не раджу, бо можуть викинути в аеропорті. Місто дуже гарне, мені сподобалось. Вулички, будинки, кораблі, навколо багато каналів.
Стокгольм, Швеція

Стокгольм, Швеція

Стокгольм, Швеція
Стокгольм, Швеція
Стокгольм, Швеція
Стокгольм, Швеція
Стокгольм, Швеція
Стокгольм, Швеція
Стокгольм, Швеція
Стокгольм, Швеція
Стокгольм, Швеція

Стокгольм, Швеція

Стокгольм, Швеція
Стокгольм, Швеція
Стокгольм, Швеція


Музей Нобеля. Стокгольм, Швеція
Музей Нобеля. Стокгольм, Швеція
Стокгольм, Швеція

Легкий вітерець приносить краплинку свіжості і місто не є запилене вихлопними газами.  А ввечері місто- казка, повно ліхтариків, які відбиваються у воді. Багато мостів, каналів, пам’ятників архітектури. Спокійне , привітне місто, відчувається дух мужності.

Нічний Стокгольм

Літак з Стокгольма в Катовіце в мене був на 8.40 ранку.  На добирання до аеропорту Стокгольм-Скваста  мені було потрібно десь 2 год часу плюс приїхати потрібно було за 2 год до відльоту. Так, як починалась реєстрація на рейс. З автовокзалу потрібно було виїхати десь о 3.30 ранку. Хостел бронювати на пів ночі не було сенсу, лишні витрати  і я вирішила погуляти останні години по нічному Стокгольму. Якщо ви захочете переночувати на вокзалі, то вам це не вдасться. Автовокзал  і ж.д. вокзал закривають на ніч для прибирання. Ж.д. вокзал закриваюь з 00.30 до 5.00 ранку, а автовокзал  23.30 до 3.00 год, коли починає ходити перший транспорт.
В аеропорті Стокгольм-Скваста на контролі мене обшукали по повній програмі. Жінка контролер обшукала мене з голови до ніг, буквально всюди. Мої черевики сказали зняти і перевірили якимось шукачем, але нічого не знайшли. Потім сказали відкрити рюкзак і витягнути всю їжу. В мене було дві консерви і сир.  Більше нічого не знайшовши, крім двох банок консервів,  перевіряюча вкрай була розчарована і кивнула своїй начальниці, яка мене обшукувала, що там лише консерви і потім їх викинула. Що вони хотіли там  ще знайти не маю жодного уявлення. 
 Точно за розкладом я вилетіла з Стокгольм-Скваста і прилетіла в аеропорт Катовіце- Пижовіце. А далі  трансфером до міста, білет  я не купувала в мене був в обидві сторони і потім звичним  маршрутом  на бус до Кракова - 12 злотих.  Маючи ще пів дня до від]їзду я погуляла по Кракові, ще раз пройшлася вуличками, подивилась на архітектуру, зайшла в кілька магазинів, накупила додому польських продуктів і на автовокзал. О 20.00 год я сіла на автобус до Львова  - 90 злотих( 235 грн.). На кордоні з Україною не виникло жодних проблем, все пройшло спокійно.
Так моя подорож закінчилась. Я хоч була втомлена, але щаслива. Враження переповнювали мене, а заряд позитивних емоцій залишився ще надовго.
Не бійтесь, подорожуйте. Головне зробити перший крок.

Читайте також: Бюджетні подорожі. Берлін за 25 євро.

Коментарі

  1. Доброго дня !Я збираюсь в подорож до Швеціі і хочу щоб ви мені порадили що з собою взяти з одягу о цій порі....Дякую за розповідь ...

    ВідповістиВидалити

Дописати коментар